Trudno wyodrębnić jakąś szczególną dziedzinę stomatologii ściśle związaną z estetyką. W INDEXMEDICA lekarze wszystkich specjalności przygotowują dla Pacjentów plany leczenia mając na uwadze, nie tylko funkcjonalność, ale także jak najlepszy efekt estetyczny. Na końcowy wynik leczenia pracuje cały zespół specjalistów, który dokłada wszelkich starań aby wygląd uśmiechu naszych Pacjentów po zakończeniu leczenia przewyższył ich najśmielsze oczekiwania.

Leczenia protetyczne wykonujemy głównie przy użyciu skanera cyfrowego. Zastosowanie skanera pozwala uniknąć nieprzyjemnych tradycyjnych wycisków a prace protetyczne są niezwykle precyzyjne. Jest to najbardziej zaawansowana technologicznie metoda leczenia. Korony, mosty i licówki wykonywane są w pełni cyfrowym laboratorium CEREC Lab.

Bonding / Odbudowa kompozytowa zębów

Bonding zębów to szybki sposób na poprawę wyglądu zębów. Jest to bezbolesna, nieinwazyjna metoda, która umożliwia osiągnięcie efektu zdrowych, pięknych zębów. Metoda bondingu polega na pokryciu szkliwa kompozytem wykonanym z żywicy.

Dzięki temu zabiegowi w gabinecie stomatologicznym, już po jednej wizycie jesteśmy w stanie poprawić zarówno kształt, jak i kolor zębów a także zlikwidować luki międzyzębowe. Przebarwienia, ukruszenia czy pęknięcia zębów są dokładnie zamaskowane. Taki zabieg polecany jest u osób, które w szybki sposób chcą zniwelować niewielkie estetyczne problemy z zębami. Zabieg bondingu jest tańszy niż licówki oraz korony.

Zabieg bondingu, w zależności od ilości zębów do korekty, może być przeprowadzony na jednej, bądź kilku wizytach.

Zabieg bondingu przebiega w kilku etapach. Pierwszym z nich jest dokładne przygotowanie zębów – oczyszczenie ich powierzchni oraz wytrawienie szkliwa za pomocą kwasu. Następnie lekarz stomatolog dobiera kolor kompozytu pasujący do pozostałego uzębienia. Dlatego też przed bondingiem warto skorzystać z zabiegu wybielania, aby móc użyć jaśniejszego koloru kompozytu. Kolejnym krokiem jest nałożenie kompozytu i jego modelowanie. Na sam koniec następuje naświetlanie przygotowanego zęba lampą stomatologiczną.

W przeciwieństwie do licówek oraz koron, podczas zabiegu bondingu nie ingeruje się w strukturę zęba – inaczej mówiąc ząb nie wymaga oszlifowania.

Bonding jest rozwiązaniem, które zapewnia długotrwały efekt pod warunkiem zachowania odpowiedniej higieny jamy ustnej, regularnych wizytach higienizacyjnych w gabinecie stomatologicznym oraz przy zachowaniu odpowiedniej diety. Aby zachować jak najdłuższy efekt bondingu należy ograniczyć picie kawy, herbaty, wina, napojów gazowanych oraz innych barwiących napojów a także ograniczyć spożywanie pokarmów słodzonych, które mogą wpłynąć negatywnie na odcień zębów. Dodatkowo należy pamiętać, że palenie papierosów wpływa na przebarwienia i koloryt uzębienia. Bardzo ważne jest, aby stosować się do powyższych zaleceń, ponieważ zęby poddane zabiegowi bondingu nie są podatne na preparaty wybielające, co oznacza, że nie można ich wybielić. Zaleca się za to okresowe polerowanie zębów odbudowanych tą metodą.

Należy pamiętać, że zabieg ten można wykonać tylko w przypadku zdrowych zębów. Przed wykonaniem bondingu lekarz stomatolog powinien przeprowadzić ich kompleksowe leczenie, aby wyeliminować zmiany próchnicze oraz choroby przyzębia.

W przypadku osób cierpiących na bruksizm (zgrzytanie zębami) nie zaleca się wykonywania zabiegu bondingu. Jednakże bruksizm można leczyć dzięki odpowiedniej diagnostyce oraz dobranej terapii. Bondingu nie zaleca się również u osób z wadami ortodontycznymi oraz u osób z aktywnymi chorobami dziąseł i przyzębia.

 

Korony

Plomby

licowki_przed_1licowki_po_1
licowki_przed_2licowki_po_2

Mosty

Licówki


Nasi specjaliści od stomatologii estetycznej:

Doktor Ladyga ukończył wiele kursów krajowych i zagranicznych z zakresu stomatologii ogólnej, estetycznej oraz chirurgii stomatologicznej. Należy do Polskiego Towarzystwa Endodontycznego oraz Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego.


Doktor Kwieciński uczestniczył w wielu kursach i szkoleniach z zakresu stomatologii zachowawczej i endodoncji, wokół których głównie skupia swoje zainteresowania. Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w konferencjach, seminariach oraz szkoleniach z zakresu endodoncji, stomatologii ogólnej oraz zachowawczej.


Doktor Namysłowski zajmując się diagnostyką i leczeniem dysfunkcji układu ruchowego narządu żucia opublikował kilka prac naukowych. W roku 2007 uzyskał tytuł eksperta implantologii przyznany przez DGOI, największą na świecie organizację implantologiczną.


Doktor Andrzej Gala w 2003 roku otrzymał stopień doktora nauk medycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Dwukrotnie przebywał na stypendiach naukowych w Niemczech: w 1996 i 1998 roku – Uniwersytet w Würzburgu. Opublikował 38 prac naukowych. Jest członkiem PTS (Polskie Towarzystwo Stomatologiczne).