Cyfrowe leczenie protetyczne

Posiadamy cyfrowy skaner wewnątrz ustny, który pozwala na precyzyjne, szybkie i bezpieczne leczenie bez tradycyjnych wycisków. Zamiast pobierać wyciski, lekarz stomatolog skanuje uzębienie i następne skan przesyłany jest cyfrowo do laboratorium protetycznego. Po kilku dniach gotowe są pełnoceramiczne korony, licówki, inlaye oraz mosty. Jest to obecnie najbardziej zaawansowana metoda leczenia protetycznego. Skan jest o wiele bardziej precyzyjny niż wycisk za pomocą masy, dzięki temu korony również charakteryzują się bardzo wysoką jakością i trwałością.

 

Uzupełnienia protetyczne

Proponujemy naszym pacjentom szeroki wybór uzupełnień protetycznych zarówno klasycznych (metal, złoto lub tytan + porcelana), jak i estetycznych (kompozyt + włókno szklane, czysta porcelana konwencjonalna lub wzmacniana tlenkiem cyrkonu). Wykonujemy wszystkie rodzaje protez zębowych klasycznych (akrylowe, szkieletowe, szyno-protezy) oraz zmodyfikowanych o dodatkowe punkty retencyjne (teleskopy, zasuwy, zatrzaski).

Dobór koloru

Niezależnie od wyboru danego rodzaju korony lub mostu, wszyscy nasi Pacjenci mają możliwość indywidualnej charakteryzacji uzupełnień protetycznych np. niektórzy Pacjenci chcą mieć korony znacznie jaśniejsze i bez jakichkolwiek skaz względem zębów naturalnych, natomiast inni życzą sobie domalowania sztucznych pęknięć i przebarwień, tak aby korony maksymalnie przypominały zęby naturalne. W razie wątpliwości co do proponowanego koloru lub w trudnych przypadkach umożliwiamy naszym Pacjentom wizytę w laboratorium protetycznym, gdzie odpowiednio przeszkolony technik indywidualnie dobierze kolor posługując się spektrofotometrem laserowym (urządzenie elektroniczne mierzące barwę sąsiednich zębów naturalnych, do których będzie dorabiana sztuczna korona). Przed ostatecznym osadzeniem dużych prac protetycznych, Pacjenci mają możliwość użytkowania uzupełnień protetycznych osadzonych tymczasowo, w celu kontroli jakości wykonania oraz akceptacji efektu estetycznego.
 

Zaburzenia czynnościowe

Poza leczeniem odtwórczym nasi specjaliści protetycy zajmują się także leczeniem zaburzeń czynnościowych z stawów skroniowo-żuchwowych jak np. bóle, trzaski, przeskakiwania, nawykowe zwichnięcia, a także leczeniem bruksizmu (zgrzytanie zębami) oraz nawykowego zaciskana zębów.

Estetyczne rekonstrukcje protetyczne

 

Korony

Licówki

licowki_przed_1licowki_po_1
licowki_przed_2licowki_po_2

Mosty

Klasyczne korony i mosty

Prace protetyczna na implantach


Najczęściej zadawane pytania

1Kiedy potrzebuję korony?
Korona jest optymalnym rozwiązaniem w bardzo wielu przypadkach, na przykład gdy: - zęby są osłabione dużym wypełnieniem - wypełnienia w zębach są przebarwione i dzięki koronie mogą Państwo poprawić wygląd zębów - do zęba przeleczonego kanałowo włożony zostaje sztyft korono korzeniowy i korona chroni ząb - na skutek wypadku uległy zniszczeniu Państwa własne zęby - korona jest zębem filarowym w mostku
2Czy korona będzie zauważalna?
Nie. Korona jest wykonana w taki sposób, aby idealnie pasowała do pozostałych zębów. Odcień sąsiednich zębów zostaje sprawdzony, aby idealnie kolorystycznie dopasować do nich koronę. Korona prowizoryczna, zazwyczaj wykonywana z tworzywa sztucznego, jest zakładana pod koniec pierwszej wizyty i nosi się ją do czasu założenia korony ostatecznej. Korony prowizoryczne łatwiej odróżnić od naturalnych zębów, ale nosi się je tylko ok. tygodnia.
3Jak trwała jest korona?
Trwałość korony zależy od tego jak o nią dbamy. Sama korona nie może zostać zniszczona przez próchnicę, ale próchnica może pojawić się na krawędzi korony i naturalnego zęba. Ten obszar należy utrzymywać w czystości. Jeśli odpowiednio dba się o korony, można je nosić przez wiele lat. Państwa dentysta dokładnie odpowie na pytanie, jak długo można nosić korony.
4Czy zawsze można zamknąć lukę zębową mostkiem?
Tak, jeśli zęby sąsiadujące są wystarczająco mocne a odległość między zębami filarowymi nie jest zbyt duża. Państwa dentysta pomoże zdecydować jaki jest najlepszy sposób uzupełnienia luki zębowej w Państwa przypadku.
5Jak należy dbać o most?
Most należy codziennie czyścić aby zapobiegać nieświeżemu oddechowi i chorobom dziąseł. Państwa dentysta pokaże jak należy używać specjalnych nici dentystycznych, aby oczyścić przestrzenie międzyzębowe, gdzie nie dociera zwykła szczoteczka.
6Co to są licówki?
Licówki oparte są na zasadzie przypominającej przyklejanie sztucznych paznokci. Są one sporządzane w laboratorium protetycznym na podstawie precyzyjnego odcisku zębów Pacjenta i następnie są przytwierdzane do powierzchni zęba.
7Kiedy warto wykonać licówki?
Odpowiednio przygotowane licówki mogą być używane do poprawy wyglądu zębów stłoczonych, mogą zamknąć przerwy pomiędzy zębami, zakryć przebarwienia i ogólnie rozjaśnić i poprawić uśmiech. Za pomocą licówek można skorygować zarówno kształt i położenie zębów, jak i kolor.