• Najnowsze estetyczne materiały
  • Kompozyty świecące w ultrafiolecie, tak jak zęby naturalne
  • Natychmiastowy efekt
  • Biologiczne leczenie odwracalnych zapaleń miazgi zęba

Estetyczne wypełnienia

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Pacjentów co do estetyki wypełnień stosujemy tylko najlepsze i najnowsze materiały kompozytowe oraz systemy łączące. Pracujemy głównie przy pomocy materiałów trzech firm: 3M-ESPE (USA-Niemcy), GC (Japonia) oraz Kuraray (Japonia). Wykonując u nas wypełnienie w zębach przednich lub bocznych ma się pewność, że spełni ono wszystkie wymagania co do funkcji i estetyki. Zwracamy uwagę na takie „drobiazgi” jak świecenie wypełnień w świetle ultrafioletowym. Kiedy nasi pacjenci zechcą bawić się w klubach lub dyskotekach, gdzie standardem jest oświetlenie ultrafioletowe, mogą być spokojni o swoje wypełnienia – nikt ich nie zauważy, gdyż wykonujemy je z materiałów idealnie naśladujących naturalną tkankę zęba (naturalne zęby w takim oświetleniu świecą na żółto-zielono, a zwykłe wypełnienia są wtedy czarne).

Szybkość wykonania

Niewątpliwą zaletą bezpośrednich metod rekonstrukcji zębów jest krótki czas niezbędny do ich wykonania. W razie nieprzewidzianych zdarzeń losowych naszych Pacjentów np. złamanie lub ukruszenie zęba przed ważnym życiowo wydarzeniem, jesteśmy w stanie udzielić natychmiastowej pomocy i to bez umówionego wcześniej terminu. Wypełnienie takie będzie doskonale funkcjonować w ograniczonym czasie, ale w zupełności wystarczającym na spokojne zaplanowanie i przeprowadzenie docelowej rekonstrukcji.

Leczenie remineralizacyjne zębów

Zgodnie z najnowszymi standardami leczenia zachowawczego nasi pacjenci zawsze mogą być pewni, że dołożymy wszelkich starań, aby nawet w przypadku głębokich ubytków zachować zęba żywego i nie leczyć go kanałowo. Tzw. leczenie biologiczne odwracalnych zapaleń miazgi (czyli nerwu w zębie) wykonujemy przy pomocy specjalnie w tym celu stworzonych leczniczych materiałów wypełniających. Po założeniu takiego wypełnienia wydziela ono bardzo wysokie stężenie jonów fluoru, wapnia i wodorotlenowych, dzięki czemu następuje remineralizacja i gojenie się tkanek zęba. Dopiero w przypadku niepowodzenia takiego sposobu leczenia, ząb jest kwalifikowany do leczenia kanałowego.

Światłoutwardzalne wypełnienia kompozytowe w zębach przednich i bocznych