Estetyczne wypełnienia

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Pacjentów co do estetyki wypełnień stosujemy materiały kompozytowe oraz systemy łączące trzech firm. Wykonując u nas wypełnienie w zębach przednich lub bocznych ma się pewność, że spełni ono wszystkie wymagania co do funkcji i estetyki. Zwracamy uwagę na takie „drobiazgi" jak świecenie wypełnień w świetle ultrafioletowym. Kiedy nasi pacjenci zechcą bawić się w klubach lub dyskotekach, gdzie standardem jest oświetlenie ultrafioletowe, mogą być spokojni o swoje wypełnienia – nikt ich nie zauważy, gdyż wykonujemy je z materiałów idealnie naśladujących naturalną tkankę zęba (naturalne zęby w takim oświetleniu świecą na żółto-zielono, a zwykłe wypełnienia są wtedy czarne).

Bonding / Odbudowa kompozytowa zębów 

Bonding zębów to szybki sposób na poprawę wyglądu zębów. Jest to bezbolesna, nieinwazyjna metoda, która umożliwia osiągnięcie efektu zdrowych, pięknych zębów. Metoda bondingu polega na pokryciu szkliwa kompozytem wykonanym z żywicy.

Dzięki temu zabiegowi w gabinecie stomatologicznym, już po jednej wizycie jesteśmy w stanie poprawić zarówno kształt, jak i kolor zębów a także zlikwidować luki międzyzębowe. Przebarwienia, ukruszenia czy pęknięcia zębów są dokładnie zamaskowane. Taki zabieg polecany jest u osób, które w szybki sposób chcą zniwelować niewielkie estetyczne problemy z zębami. Zabieg bondingu jest tańszy niż licówki oraz korony.

Zabieg bondingu, w zależności od ilości zębów do korekty, może być przeprowadzony na jednej, bądź kilku wizytach.

Zabieg bondingu przebiega w kilku etapach. Pierwszym z nich jest dokładne przygotowanie zębów – oczyszczenie ich powierzchni oraz wytrawienie szkliwa za pomocą kwasu. Następnie lekarz stomatolog dobiera kolor kompozytu pasujący do pozostałego uzębienia. Dlatego też przed bondingiem warto skorzystać z zabiegu wybielania, aby móc użyć jaśniejszego koloru kompozytu. Kolejnym krokiem jest nałożenie kompozytu i jego modelowanie. Na sam koniec następuje naświetlanie przygotowanego zęba lampą stomatologiczną.

W przeciwieństwie do licówek oraz koron, podczas zabiegu bondingu nie ingeruje się w strukturę zęba – inaczej mówiąc ząb nie wymaga oszlifowania.

Bonding jest rozwiązaniem, które zapewnia długotrwały efekt pod warunkiem zachowania odpowiedniej higieny jamy ustnej, regularnych wizytach higienizacyjnych w gabinecie stomatologicznym oraz przy zachowaniu odpowiedniej diety. Aby zachować jak najdłuższy efekt bondingu należy ograniczyć picie kawy, herbaty, wina, napojów gazowanych oraz innych barwiących napojów a także ograniczyć spożywanie pokarmów słodzonych, które mogą wpłynąć negatywnie na odcień zębów. Dodatkowo należy pamiętać, że palenie papierosów wpływa na przebarwienia i koloryt uzębienia. Bardzo ważne jest, aby stosować się do powyższych zaleceń, ponieważ zęby poddane zabiegowi bondingu nie są podatne na preparaty wybielające, co oznacza, że nie można ich wybielić. Zaleca się za to okresowe polerowanie zębów odbudowanych tą metodą.

Należy pamiętać, że zabieg ten można wykonać tylko w przypadku zdrowych zębów. Przed wykonaniem bondingu lekarz stomatolog powinien przeprowadzić ich kompleksowe leczenie, aby wyeliminować zmiany próchnicze oraz choroby przyzębia.

W przypadku osób cierpiących na bruksizm (zgrzytanie zębami) nie zaleca się wykonywania zabiegu bondingu. Jednakże bruksizm można leczyć dzięki odpowiedniej diagnostyce oraz dobranej terapii. Bondingu nie zaleca się również u osób z wadami ortodontycznymi oraz u osób z aktywnymi chorobami dziąseł i przyzębia.

Szybkość wykonania

Niewątpliwą zaletą bezpośrednich metod rekonstrukcji zębów jest krótki czas niezbędny do ich wykonania. W razie nieprzewidzianych zdarzeń losowych naszych Pacjentów np. złamanie lub ukruszenie zęba przed ważnym życiowo wydarzeniem, jesteśmy w stanie udzielić natychmiastowej pomocy i to bez umówionego wcześniej terminu. Wypełnienie takie będzie doskonale funkcjonować w ograniczonym czasie, ale w zupełności wystarczającym na spokojne zaplanowanie i przeprowadzenie docelowej rekonstrukcji.

Leczenie remineralizacyjne zębów

Zgodnie z najnowszymi standardami leczenia zachowawczego nasi pacjenci zawsze mogą być pewni, że dołożymy wszelkich starań, aby nawet w przypadku głębokich ubytków zachować zęba żywego i nie leczyć go kanałowo. Tzw. leczenie biologiczne odwracalnych zapaleń miazgi (czyli nerwu w zębie) wykonujemy przy pomocy specjalnie w tym celu stworzonych leczniczych materiałów wypełniających. Po założeniu takiego wypełnienia wydziela ono bardzo wysokie stężenie jonów fluoru, wapnia i wodorotlenowych, dzięki czemu następuje remineralizacja i gojenie się tkanek zęba. Dopiero w przypadku niepowodzenia takiego sposobu leczenia, ząb jest kwalifikowany do leczenia kanałowego.

Światłoutwardzalne wypełnienia kompozytowe w zębach przednich i bocznych

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Najnowsze estetyczne materiały

Kompozyty świecące w ultrafiolecie, tak jak zęby naturalne

Natychmiastowy efekt

Biologiczne leczenie odwracalnych zapaleń miazgi zęba

Bonding



Nasi specjaliści od estetycznych wypełnień:

Doktor Monika Żołnierz jest specjalistą w zakresie stomatologii zachowawczej i endodoncji. Jest członkiem PTS (Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego). Uczestniczyła w licznych kursach i szkoleniach w zakresie stomatologii zachowawczej i endodoncji.


Doktor Katarzyna Pajdak jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, gdzie ukończyła studia stomatologiczne w 2015 roku. Staż podyplomowy odbyła w NZOZ Primdent oraz Proortodent w Krakowie. Doktor Pajdak przyjmuje naszych małych pacjentów i bardzo to lubi a mali pacjenci lubią Panią doktor Kasię.


Doktor Ladyga ukończył wiele kursów krajowych i zagranicznych z zakresu stomatologii ogólnej, estetycznej oraz chirurgii stomatologicznej. Należy do Polskiego Towarzystwa Endodontycznego oraz Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego.