Piękne zęby są nieodłącznym elementem atrakcyjnego wyglądu. Współczesna implantologia wychodzi naprzeciw potrzebom pacjentów, by zapewniać olśniewający uśmiech również osobom, które borykają się z problemem braków w uzębieniu. Dzięki możliwościom jakie oferuje innowacyjna stomatologia każdy może cieszyć się naturalnie wyglądającym, pełnym zdrowia uśmiechem. Uzupełnienie luk wymaga jednak odpowiedniego przygotowania podłoża do zamocowania koron. Ważne, by leczenie było bezpieczne, skuteczne i dawało trwałe efekty. Implant zastępuje korzeń zęba, pozwala na przytwierdzenie do niego porcelanowej korony bez niszczenia przylegających zębów, co daje doskonałe efekty wizualne. Korona zębowa osadzona na implancie jest trudna do odróżnienia względem naturalnego uzębienia, do złudzenia przypomina je nie tylko w wyglądzie, ale i w pełnieniu swojej roli.


 

Choć niewidoczny dla oka (bo znajdujący się w kości), implant odgrywa znaczącą rolę w zabiegu odbudowania utraconych zębów. Od jego właściwości zależy wiele istotnych czynników mających wymierny wpływ na finalny efekt zabiegu. Istnieje wiele modeli implantów, które na pierwszy rzut oka nie różnią się znacząco między sobą, jednak nie należy zapominać o tym, iż każdy detal konstrukcji danego modelu ma konkretne znaczenie i wpływa na finalny efekt terapii. Niezmiernie ważną rolę pełnią również czynniki niewidoczne gołym okiem, takie jak czystość materiału czy jego jakość. Wybór sprawdzonego modelu pozwoli w pełni cieszyć się zdrowym uśmiechem bez zbędnego ryzyka. W naszej placówce stosujemy wyłącznie zaawansowane technologicznie implanty, które zostały dokładnie zaprojektowane oraz przetestowane z myślą o największej skuteczności i bezpieczeństwie zabiegu.

Kształt

Każde z zastosowanych rozwiązań w budowie implantu ma wpływ na późniejszy sukces kliniczny. Np. stożkowy, zwężający się ku dołowi kształt, pomaga zachować większą przestrzeń na regenerację kości w miejscu wszczepu. Brzegi implantu uformowane są w mikropierścienie, a gwint zakończony podwójnie, co zwiększa powierzchnię kontaktu tytanu z kością, pozwala osiągnąć lepszą osteointegrację i finalnie zapewnia długotrwały sukces kliniczny. Płaskie zakończenie zwiększa bezpieczeństwo procedury osadzenia implantu w kości oraz pomaga wytrzymywać późniejsze obciążenia, którym podlegają naturalne korzenie zębów.

Połączenia stożkowe

Implant łączy się z mocowaniem korony za pomocą stożka opartego na sześciu punktach styku. Rozwiązanie to zapewnia doskonałe umocowanie implantu oraz szczelność w obszarze implant-łącznik, co ma wpływ zarówno na lepsze wgajanie wszczepu, jak i zmniejsza ryzyko zakażeń bakteryjnych podczas późniejszej pielęgnacji.

Surowiec

Do produkcji implantów stosuje się najwyższej jakości tytan, który jest bezpieczny dla zdrowia pacjenta, ma doskonałą czystość powierzchni i umożliwia długoletnie użytkowanie.

Kompletny pakiet

Implant dostarczany jest w kompletnym pakiecie, który umożliwia lekarzowi wybór między zastosowaniem jedno- lub dwuetapowej procedury zabiegu. W zestawie z implantem otrzymuje się specjalnie skalibrowane wiertło ostateczne, dedykowane jednemu pacjentowi,
gwarantujące bezpieczeństwo i higienę zabiegu.