Implanty zębowe – Kraków w światowej czołówce

Na lokalizację naszej kliniki, która m.in. wszczepia implanty, wybraliśmy Kraków. Nie jest to decyzja przypadkowa. Kraków jest miastem, które zapewnia doskonale wykwalifikowaną kadrę medyczną, która tworzy rdzeń każdej nowoczesnej placówki medycznej.

Indexmedica została doceniona na arenie krajowej i międzynarodowej. Od 2008 stosujemy System Zarządzania Jakością w usługach stomatologicznych, posiadamy Certyfikat jakości ISO 9001:2015, a prestiżowy, niezależny, międzynarodowy ranking Global Clinic Rating umieścił nas wśród 10 najlepszych klinik stomatologicznych w Polsce i 80 najlepszych klinik stomatologicznych na świecie.

Surowiec

Do produkcji implantów stosuje się tytan, który jest bezpieczny dla zdrowia pacjenta, biozgodny i ma doskonałą czystość powierzchni. Dodatkowo powierzchnia niektórych typów implantów jest piaskowana i wytrawiana kwasem, co sprzyja procesom osteointegracji czyli wgajania się implantu w kość szczęki lub żuchwy. Stosowane w naszej placówce implanty posiadają dożywotnią gwarancję na wady materiałowe oraz liczne certyfikaty potwierdzające ich wysoką jakość.

Stosujemy implanty tylko i wyłącznie uznanych marek, obecnych od wielu lat na polskim rynku.

   
 

Obejrzyj trójwymiarowe animacje wyjaśniające wszystkie metody wykorzystania implantów do odbudowy zębów:

film film film film

Komputerowe planowanie leczenia implantologicznego

Dokładna diagnostyka oraz planowanie leczenia jest niezbędne do osiągnięcia satysfakcjonujących Pacjenta efektów leczenia. W INDEXMEDICA nic nie pozostawiamy przypadkowi, dlatego wprowadziliśmy komputerowe planowanie leczenia implanto-protetycznego za pomocą specjalistycznego oprogramowania. Pacjenci kwalifikowani do zabiegów implantacji mają rutynowo wykonywane badanie tomograficzne szczęki lub żuchwy na miejscu, w Cyfrowej Pracowni Obrazowania Radiologicznego INDEXMEDICA w której do dyspozycji naszych pacjentów oddajemy tomograf oraz wykwalifikowany personel.

Na podstawie wyniku badania tomograficznego nasi specjaliści natychmiast analizują trójwymiarową rekonstrukcję kości szczęk oraz zębów Pacjenta wraz z wirtualną symulacją wprowadzonych implantów i sztucznych zębów. Dzięki zastosowaniu specjalnego oprogramowania komputerowego chirurg implantolog może dokładnie przeanalizować strukturę i wymiary naturalnej kości Pacjenta, określić rodzaj, wielkość, kąt wprowadzenia, ilość oraz lokalizację poszczególnych implantów tak, aby przy jak najmniejszej ingerencji chirurgicznej zoptymalizować jakość i trwałość efektów leczenia, jednocześnie minimalizując potencjalne ryzyko uszkodzenia ważnych struktur anatomicznych np. nerwów. Mając do dyspozycji trójwymiarowy model szczęki Pacjenta można także jednoznacznie określić ewentualne wskazania do zabiegów Sterowanej Regeneracji Kości (tzw. augmentacja kości) oraz podniesienia dna zatoki szczękowej (tzw. sinus lift). Obie te procedury są stosowane w przypadku stwierdzenia braku wystarczającej ilości naturalnej kości.

 

Zdrowy uśmiech

Po zabiegu wszczepienia implantów, nasi pacjenci mogą pochwalić się pięknym i naturalnym uśmiechem. Implanty nie odróżniają się od naturalnych zębów, a Sterowana Regeneracja Kości czyli innymi słowy odbudowa kości, pozwala uniknąć ubytków szczękowych.

Sterowana Regeneracja Kości

Szczególną uwagę naszych Pacjentów pragniemy zwrócić na nowe możliwości chirurgicznej korekty i Sterowanej Regeneracji Kości (wykorzystujemy biomateriały tylko i wyłącznie wiodących firm w tej branży). W przypadku zaniku kości wyrostka zębodołowego np. z powodu dawno wykonanej ekstrakcji zęba, można taki ubytek kostny zlikwidować, co ma kapitalne znaczenie dla estetyki uśmiechu.
Sterowana Regeneracja Kości pozwala na wszczepianie implantów również u pacjentów, których własna kość nie jest wystarczająca do założenia śruby implantologicznej. Oczywiście wszelkie zabiegi Sterowanej Regeneracji Kości poprzedzone są szczegółową diagnostyką radiologiczną, którą wykonujemy w naszej Cyfrowej Pracowni RTG INDEXMEDICA.

Czasy, gdy efektem ubytków zębowych były nienaturalny uśmiech i problemy funkcjonalne bezpowrotnie minęły. Stosowane przez nas najnowocześniejsze implanty, w połączeniu z biomateriałami i wykorzystaniem komputerowych modeli 3D zapewniają komfort i estetycznie zadowalające rezultaty przeprowadzenia zabiegu.

 

Czasy, gdy efektem ubytków zębowych były nienaturalny uśmiech i problemy funkcjonalne bezpowrotnie minęły. Stosowane przez nas najnowocześniejsze implanty, w połączeniu z biomateriałami i wykorzystaniem komputerowych modeli 3D zapewniają komfort i estetycznie zadowalające rezultaty przeprowadzenia zabiegu.


Nasi specjaliści od implantów:

Doktor Namysłowski uczestniczył w licznych kursach i konferencjach krajowych i zagranicznych. Jest także członkiem towarzystw Deutsche Gesellschaft fur Orale Implantologie (DGOI), International Congres of Oral Implantology (ICOI), Ankylos Scientific Group, Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Implantologii Stomatologicznej (OSIS), European Assosiation of Dental Implantology (EDI), Polskiego Towarzystwa Dysfunkcji Narządu Żucia, Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego (PSI). Doktor Paweł Namysłowski wykonuje zabiegi z zakresu chirurgii, implantologii i implantoprotetyki.


Uczestniczy w licznych konferencjach naukowych oraz kursach naukowo-szkoleniowych z zakresu chirurgii stomatologicznej oraz implantologii. W roku 2014, po zakończonych studiach specjalizacyjnych oraz egzaminie państwowym otrzymał tytuł specjalisty chirurgii stomatologicznej. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, Sekcji Chirurgii Stomatologicznej PTS oraz ITI.

Najczęściej zadawane pytania

1Czym jest implant?
Implant jest tytanową śrubą, która jest wszczepiana w kość szczęki lub żuchwy. W praktyce pod pojęciem implantu rozumie się często tytanową śrubę wraz z sztuczną koroną zęba.
2 Czy leczenie implantologiczne jest bezpieczne?
Leczenie implantologiczne jest typem leczenia o ugruntowanej pozycji w stomatologii. 90% wszczepianych implantów charakteryzuje się ponad 15-letnią trwałością.
3 Posiadam jeszcze niektóre swoje zęby, czy kwalifikuję się do leczenia implantologicznego?
Tak, implantem można zastąpić dowolną ilość zębów, od pojedynczego zęba aż do całego łuku zębowego.
4 Czy zawsze można zastąpić implantami braki zębowe?
To zależy od kondycji w jakiej znajduje się kość szczęki i/lub żuchwy. Państwa stomatolog przeprowadzi badania diagnostyczne, aby ustalić jaka ilość kości pozostała. Jeśli ilość kości będzie zbyt mała, lub kość nie będzie zdrowa, przed implantacją trzeba będzie przeprowadzić zabieg augmentacji czyli dosztukowania kości.
5 Czy implanty bolą?
Implantacja to niewielki zabieg przeprowadzany przy znieczuleniu miejscowym. Podczas zabiegu nie będą Państwo odczuwali bólu, ale po implantacji może pojawić się uczucie dyskomfortu przemijające po ok. 7 dniach. Spowodowane jest one założonymi szwami i procesem gojenia.
6 Czy bezpośrednio po implantacji zostaną założone nowe zęby?
Nie. Najpierw implant musi zintegrować się z kością. Ten proces trwa ok. 3-4 miesięcy w szczęce dolnej i ok. 6 miesięcy w szczęce górnej. Jeśli implantami są uzupełniane jeden, dwa lub trzy zęby na okres gojenia otrzymają Państwo prowizorium. Jeśli używają Państwo protez całkowitych, będą mogli Państwo używać ich podczas okresu gojenia, gdy protezy zostaną dopasowane po zabiegu implantacji.
7 Jakie implanty Państwo stosujecie i jak długo trwa cały ten proces ?
Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w implantologii możemy zaoferować naszym pacjentom wysokiej jakości implanty w rozsądnej cenie. Od wielu lat z sukcesem stosujemy implanty firm Osstem ®, GC Aadva oraz MiS®. Stosujemy również najwyższej jakości implanty marki Nobel Biocare.
8 Ile czasu potrzeba na implanty ?
Zabieg implantacji trwa ok. godzinę. Po zabiegu przez ok. tydzień należy przychodzić do INDEXMEDICA na wizyty kontrolne. Następnie musimy odczekać ok. 3-6 miesięcy aż implanty się zagoją. Na ten czas pacjent otrzymuje protezę tymczasową lub używa swojej protezy dotychczasowej. Po ok. 3-6 miesiącach można zacząć drugi etap leczenia. Podczas tego etapu zakładane są korony i praca jest całkowicie zakończona.
9 Czy implanty trudniej utrzymać w czystości niż zęby naturalne?
Czyszczenie koron na implantach nie jest trudniejsze niż czyszczenie naturalnych zębów. Zostaną Państwo poinstruowani o sposobach czyszczenia implantów wszczepionych w trudno dostępnych miejscach.
10 Jeśli cierpiałem/am na choroby dziąseł w przypadku własnych zębów, czy te choroby pojawią się również gdy będę miał(a) implanty?
Tak, jeśli nie będą Państwo odpowiednio dbali o implanty. Jeśli implanty będą utrzymywane w czystości i jeśli nie będą Państwo palić, nie powinny wystąpić żadne problemy.
11 Czy mogę wyjąć zęby umocowane na implantach?
Większość koron na implantach może być zamocowana i usunięta tylko przez stomatologa. Jeśli będą Państwo posiadali protezy na implantach, wtedy będą Państwo mogli sami je wyjmować w celu wyczyszczenia.
12 Czy w miejsce każdego brakującego zęba musi być wstawiony jeden implant?
Nie, zazwyczaj 5 lub 6 implantów pozwala odbudować cały łuk zębowy ponieważ na jednym implancie można umocować zazwyczaj dwa zęby. W przypadku gdy brakuje kilku zębów wystarcza wszczepienie dwóch lub trzech implantów.
13 Co się stanie jeśli implant nie zintegruje się z kością?
Taka sytuacja ma miejsce bardzo rzadko. Implant staje się luźny podczas lub po zakończeniu procesu gojenia, jest usuwany i proces gojenia rozpoczyna się na nowo. Po zakończeniu gojenia można wszczepić następny implant lub zrobić mostek wykorzystując implanty, które się „przyjęły”.