• Wizyty adaptacyjne
  • Indywidualnie dobierane i prowadzone programy opieki nad dzieckiem
  • Pełen zakres profilaktyki
  • Nauka czyszczenia zębów
  • Specjalnie przeszkolony personel i odpowiednio wyposażone gabinety
  • Materiały stomatologiczne stworzone z myślą o dzieciach
  • Bezbolesne leczenie

Bezstresowe leczenie

Jest to dla nas szczególnie istotna dziedzina stomatologii. Zdajemy sobie sprawę z istnienia głęboko zakorzenionego strachu wśród dzieci spowodowanego traumatycznymi dotychczasowymi przeżyciami podczas leczenia stomatologicznego. Pragnąc zmienić ten stereotyp stworzyliśmy kompleksowy program opieki stomatologicznej nad dziećmi. Aby zapewnić najmłodszym Pacjentom odpowiednią jakość i komfort opieki zdrowotnej wprowadziliśmy wizyty adaptacyjne, podczas których mali Pacjenci oswajają się z gabinetem i poznają swojego osobistego lekarza, który po zbadaniu dziecka zleca indywidualny program profilaktyki przeciwpróchnicowej.

Profilaktyka próchnicy

Wykonujemy pełny zakres zabiegów profilaktycznych u dzieci, zaczynając od nauki szczotkowania, a kończąc na wysoce specjalistycznych zabiegach jak np. zabezpieczanie bruzd zębów mlecznych i stałych specjalnymi bio-aktywnymi materiałami, które po założeniu do zęba czynnie biorą udział w remineralizacji i gojeniu uszkodzonych tkanek zęba. Poza tym posiadamy specjalne, kolorowe materiały wypełniające do zębów mlecznych np. różowe ze złotym brokatem.

Bezbolesne znieczulanie

W celu zapewnienia całkowitego komfortu leczenia dzieci, w odpowiednim momencie i po indywidualnym doborze dawki oraz sposobu podania, włączane jest znieczulenie miejscowe. Dzięki zastosowaniu systemu komputerowego The WAND oraz Atraumatycznej Techniki wykonywania znieczuleń uzyskuje się bezbolesność nie tylko samego zabiegu leczniczego, ale także brak bólu podczas podawania znieczulenia.


edc4eef3-d644-4ba8-8198-c1797276b1de