Stomatologia dziecięca

Pedodoncja to specjalizacja stomatologiczna skoncentrowana na profilaktyce i leczeniu zębów u dzieci oraz młodzieży. Jest to osobna dziedzina stomatologii, wyróżniona z powodu różnicy w budowie jamy ustnej oraz zębów.

Pedodonta to lekarz zajmujący się leczeniem zębów mlecznych, zębów stałych niedojrzałych, profilaktyką próchnicy, wad zgryzu oraz chorób błony śluzowej u dzieci. Zajmuje się także zaburzeniami ząbkowania.

Do pedodonty należy zgłaszać się z dzieckiem już po wyrżnięciu pierwszych ząbków. Ze względu na dużą podatność zębów mlecznych na rozwój próchnicy, bardzo ważne, jest aby regularnie kontrolować uzębienie dziecka w celu prawidłowego rozwoju uzębienia, ponieważ stan i zdrowie zębów dziecka ma wpływ na stałe uzębienie.

Wizyta u pedodonty jest niezbędna, kiedy u dziecka występuje:

  • problemy z ząbkowaniem
  • próchnica
  • nieświeży oddech
  • przebarwienia
  • afty
  • zajady
  • wady wymowy
  • dolegliwości bólowe w okolicy jamy ustnej

Bezstresowe leczenie

Jest to dla nas szczególnie istotna dziedzina stomatologii. Zdajemy sobie sprawę z istnienia głęboko zakorzenionego strachu wśród dzieci spowodowanego traumatycznymi dotychczasowymi przeżyciami podczas leczenia stomatologicznego. Pragnąc zmienić ten stereotyp stworzyliśmy kompleksowy program opieki stomatologicznej nad dziećmi. Aby zapewnić najmłodszym Pacjentom odpowiednią jakość i komfort opieki zdrowotnej wprowadziliśmy wizyty adaptacyjne, podczas których mali Pacjenci oswajają się z gabinetem i poznają swojego osobistego lekarza, który po zbadaniu dziecka zleca indywidualny program profilaktyki przeciwpróchnicowej.

Profilaktyka próchnicy

Wykonujemy pełny zakres zabiegów profilaktycznych u dzieci, zaczynając od nauki szczotkowania, a kończąc na wysoce specjalistycznych zabiegach jak np. zabezpieczanie bruzd zębów mlecznych i stałych specjalnymi bio-aktywnymi materiałami, które po założeniu do zęba czynnie biorą udział w remineralizacji i gojeniu uszkodzonych tkanek zęba. Poza tym posiadamy specjalne, kolorowe materiały wypełniające do zębów mlecznych np. różowe ze złotym brokatem.

Bezbolesne znieczulanie

W celu zapewnienia całkowitego komfortu leczenia dzieci, w odpowiednim momencie i po indywidualnym doborze dawki oraz sposobu podania, włączane jest znieczulenie miejscowe. Dzięki zastosowaniu systemu komputerowego The WAND oraz Atraumatycznej Techniki wykonywania znieczuleń uzyskuje się bezbolesność nie tylko samego zabiegu leczniczego, ale także brak bólu podczas podawania znieczulenia.

 

Wizyty adaptacyjne

Nauka czyszczenia zębów

Pełen zakres profilaktyki

Bezbolesne leczenieNasi dentyści dla dzieci:

Doktor Katarzyna Pajdak jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, gdzie ukończyła studia stomatologiczne w 2015 roku. Staż podyplomowy odbyła w NZOZ Primdent oraz Proortodent w Krakowie. Doktor Pajdak przyjmuje naszych małych pacjentów i bardzo to lubi a mali pacjenci lubią Panią doktor Kasię.