• Całkowicie bezbolesne zabiegi

  • Komfortowe dla pacjenta techniki znieczulania

  • System komputerowy The WAND

  • Wszyscy lekarze ukończyli specjalistyczny kurs i rutynowo stosują Atraumatyczną Technikę wykonywania znieczuleń miejscowych w stomatologii

  • Szczególna opieka nad dziećmi

  • Leczenie w sedoanalgezji 

Bezbolesne znieczulanie


Nie musisz już bać się wizyty u dentysty! Wszyscy nasi Pacjenci są leczeni całkowicie bez bólu. Lekarz wykonujący dany zabieg indywidualnie dobiera dla każdego pacjenta rodzaj i dawkę leku znieczulającego oraz sposób jego podania. INDEXMEDICA jest wyposażona w najnowsze osiągnięcia w znieczuleniach stomatologicznych, m. in. systemy: komputerowy The WAND, konwencjonalny z aspiracją Plura-Jet, śródkostny X-Tip, śródwięzadłowy Cito-Jet, ciśnieniowy Injex._zniecz_2


Komputerowy system do bezbolesnych


znieczuleń The WAND


_zniecz_1

Komputerowy system do bezbolesnych


znieczuleń The WAND STA 

Najnowsze leki znieczulające


Do znieczulania naszych Pacjentów stosujemy wyłącznie najlepsze leki amerykańsko-niemieckiej firmy 3M-ESPE, które charakteryzują się wysoką czystością samego leku (brak konserwantów obecnych w innych znieczuleniach), a co za tym idzie wysokim bezpieczeństwem. Jest to szczególnie istotne dla pacjentów z grup wysokiego ryzyka np. alergików, dzieci i osób z chorobami serca.

Znieczulanie dzieci


Ze szczególną troską traktujemy naszych najmłodszych pacjentów. Dzięki zastosowaniu systemu komputerowego The WAND wraz z odpowiednią techniką wykonania znieczulenia (m.in. znieczulenie powierzchniowe śluzówki specjalnym żelem) możemy leczyć dzieci całkowicie bezboleśnie. Bez płaczu, bólu i traumatycznych wspomnień.

_MG_5979-kopiuj

Leczenie w sedoanalgezji


Aby zwiększyć komfort naszych pacjentów podczas zabiegów stomatologicznych, wprowadzilimy do naszej oferty sedoanalgezję.

Sedoanalgezja (sedacja)


Sedacja jest postępowaniem zapewniającym pacjentowi całkowity brak bólu, rozluźnienie i odprężenie (brak stresu i lęku) oraz niepamięć wsteczną (pacjent nie pamięta zabiegu).
W trakcie sedacji stosowane są leki, które działają na centralny układ nerwowy, ale pacjent pozostaje cały czas przytomny w kontakcie słownym z lekarzem. W trakcie sedacji pacjent znajduje się w stanie głębokiego uspokojenia, często połączonego z płytkim snem. Nie odczuwa strachu ani lęku, jego ruchy są spowolniałe. Bardzo wolno albo wcale nie reaguje na to, co się wokół niego dzieje. Jednym słowem pacjent jest w stanie zupełnego uspokojenia. Po zabiegach wykonywanych w sedacji pacjent może udać się do domu (po pewnym czasie i najlepiej z osobą towarzyszącą), lecz nie może prowadzić samochodu ani obsługiwać maszyn i urządzeń mechanicznych. Nie może także podejmować żadnych ważnych życiowo decyzji.

Wskazania do sedacji ze strony pacjenta

  • duży lęk

  • dyskomfort

  • klaustrofobia

  • silny odruch wymiotny

  • obszerne zabiegi zwłaszcza zabiegi chirurgiczne oraz implantologiczne

Lek. med. Tomasz Muszyński

Specjalista Anestezjologii i Intensywnej Terapii

Doktor Muszyński ukończył Uniwersytet Jagielloński w Krakowie.

Od prawie 20 lat współpracuje z gabinetami i klinikami stomatologicznymi. Opublikował ponad 70 prac naukowych w polskich oraz zagranicznych czasopismach naukowych z zakresu anestezjologii i intensywnej terapii oraz leczenia bólu ostrego i przewlekłego. Jest autorem i współautorem licznych doniesień prezentowanych na zjazdach krajowych i zagranicznych, prac dotyczących tematyki postępowania okołooperacyjnego w chirurgii szczękowo-twarzowej, laryngologii, leczenia bólu pooperacyjnego oraz toksykologii klinicznej. Należy do Polskiego Towarzystwa Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Jest kierownikiem specjalizacji w zakresie anestezjologii i intensywnej terapii. Od 1994r. jest wykładowcą na Wydziale Lekarskim i Oddziale Stomatologii. Prowadzi szkolenia dla lekarzy w zakresie anestezjologii, pierwszej pomocy, intensywnej terapii. Specjalizuje się w chirurgii stomatologicznej oraz stomatologii zachowawczej z zastosowaniem sedacji lub sedoanalgezji.